'SIRA SENDE'... ETKİSİ SINIRLARI AŞAN SES YARIŞMASININ KAZANANLARI BELLİ OLDU

10 hafta boyunca TRT Müzik ve TRT Avaz ekranlarında izleyiciyle buluşan Sıra Sende Ses Yarışması’nda kazananlar belli oldu. Jürisinde TRT Radyo Dairesi ve Müzik Dairesi Başkanı Amber Türkmen, TRT Sanatçıları Nusret Yılmaz, Adile Kurt Karatepe ve her hafta 1 sanatçı konuk jüri üyesinin yer aldığı, sunuculuğunu Anıl İlter’in üstlendiği yarışmanın finalleri 13 - 14 Haziran 2015 tarihlerinde muhteşem programlarla gerçekleştirildi.

 

Sıra Sende-Türkiye ve Sıra Sende-Avrupa Ses Yarışmaları, Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği kategorilerinde düzenlendi.  Yarışmacılar 10 hafta boyunca eleme olmadan yarıştılar ve  Ömer Hayri Uzun yönetimindeki orkestra eşliğinde eserleri seslendirdiler.

 

Sıra Sende-Avrupa’da Türk Halk Müziği dalında Emrah Koçak, Türk Sanat Müziği dalında Furkan Yavuz;  Sıra Sende-Türkiye’de ise Türk Halk Müziği dalında Hüseyin Balcı, Türk Sanat Müziği dalında Fuat Karayavuz yarışma birincileri oldular. Yarışmada birinci olanlara ödülleri TRT Genel Müdürü Şenol Göka tarafından verildi.

Bunu Paylaş :

BENİM RADYOM

TRT RADYO 1
TRT RADYO 3
TRT TÜRKÜ
TRT FM
TRT NAĞME